BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

KASDIENYBĖS EGZAMINO AKIMIRKOS

Algirdas Toliatas. Žmogaus ir Dievo metai. –Vilnius: tyto alba, 2016.

„Mus egzaminuoja akimirkos, kasdienybė, šiandiena čia ir dabar: ši akimirka yra mūsų egzaminas, mūsų gyvenimas“, – knygos pratarmėje teigia filosofas L. Donskis.

Prasidėjus naujiems metams verta vėl ir vėl prisiminti AKIMIRKOS svarbą. Ir tai padaryti padeda būtent A. TOLIATO knyga „ŽMOGAUS IR DIEVO METAI“. Knyga – pamokslų rinkinys. Tik svarbu neišsigąsti žodžio „pamokslai“. Ką šis žodis baugina, gali pasikeisti – šviesūs pašnekesiai su kitu žmogumi.

Kunigas A. Toliatas kalba apie mūsų kasdienybę primindamas, jog „gyvenimas mums duotas kaip piligrimystė, turim jį tik vieną tam, kad taptume savimi“. Ir būtent tapimas savimi – didžiausias iššūkis šiuolaikiniam, globalaus pasaulio šurmulio įsuktam žmogui. Ne vienas pasiduoda „Jeruzalės asilaičio sindromui“ ir keliauja per gyvenimą pakėlęs nosį visai nesuvokdamas savo realiosios rolės pasaulyje.

Kunigas A. Toliatas primena, kad dažnai „mūsų norai lieka tušti vien todėl kad nesam pasiruošę už juos mokėti. Kiekvienas siekis gyvenime kainuoja.“ O gal išties patogus gyvenimas atbukina bet kokias svajones ir siekius?

Gal gali nustebinti, kai kunigas kalba, jog galima „nužudyti gailestingumu“. Bet išties gailestingumas ir pataikavimas žmogaus neveiklumui, pasyvumui ir abejingumui – ne tas pats. Ar ne?

Kas dar neperskaitė ir net neskaito neseniai pasirodžiusios A. Toliato knygos, tikrai siūlau su ja susidraugauti. Galima skaityti nuosekliai eilutė po eilutės, puslapis po puslapio. Galima pasirinkti norimą liturginę šventę ar eilinio sekmadienio skaitinio apmąstymą. Svarbu stabtelėti ir pabūti su savimi ir prasmingu žodžiu šią akimirką, nes juk „žengti į dangų reiškia gyventi čia ir dabar, nes dabartis – tai taškas, kuris liečiasi su amžinybe.“

Tad į kelią…

Patiko (2)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.