BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

VIENINTELĖ

B. Vyšniauskaitė

„Vienintelė. Eugenijos Pleškytės laikas“, Tyto Alba, 2013.

Žvelgiu į knygos viršelį ir pagalvoju – trapus tas žmogaus gyvenimas, laikinas grožis, praeinantis skausmas ir džiaugsmai… Labai gražus žodis „aktorius (-ė)“, jis dažnai vilioja jauną žmogų. Šiandienos jaunuoliui jis labai dažnai siejamas su žvaigždės valanda ir pinigais, tačiau čia nenorėčiau kalbėti apie kartų skirtumus- gerus ar blogus aktorius. Knyga, kurią apžvelgsiu skirta 2012 lapkričio 2 dieną Anapilin išėjusiai aktorei.

Eugenija Pleškytė. Ne kiekvienas jaunas žmogus šiandien atsakytų, kokiuose filmuose, spektakliuose ši aktorė vaidino. Teatro aktorius labai greitai pamirštamas, kino – šiek tiek ilgiau įamžintas kino juostose. Ačiū Dievui, E. Pleškytė yra nusifilmavusi ne viename filme ir, jei pavardė ir ne kiekvienam kažką pasako, tai pamatę šią aktorę filme bet kokios kartos žiūrovai neliks abejingi – tiek grožiui, tiek profesionalumui. Dažniausiai tai filmai „Herkus Mantas“ ar „Benjaminas Kordušas“….

Aktorė – visą gyvenimą degusi savo profesija. Aktorė, kuri jau tampa legenda. Aktorė, kuri jau įrašoma į savo profesijos istoriją. Dėl to knygoje apie E. Pleškytę atsakoma į ne vieno užduodamą klausimą:KĄ REIŠKIA BŪTI AKTORIUMI? Aktorės E. Pleškytės prisiminimai, dienoraščio fragmentai, jos šeimos narių prisiminimai, aktorių A. Šurnos, K. Smorigino, V. Petkevičiaus, R. Adomaičio ir kt. prisiminimai… Daug minčių, apmąstymų…. ir į klausimą apie aktorystės fenomeną atsakoma šios moters paveikslu.

Tai Eugenijos Pleškytės gyvenimas. Vienintelis. Nepakartojamas. Svaiginantis. Skausmingas. Liūdnas. Gyvybingas. Elegantiškas. Gražus.

Knyga apie moterį, kurią galima pavadinti ASMENYBE, apie savaip (NE)LAIMINGĄ aktorę…

Biografinės knygos ne moko, o stebina. Biografinės knygos ne paruoštukai gyvenimui, o daugybė praeities takelių su atsakymais. Biografinės knygos ne sėkmės istorijos, o žmogaus gyvenimo atšvaitai, atšvaitai, leidžiantys jų šviesoje įprasmintis savojo pasaulio įžvalgas. Biografinės knygos apie aktorius – dar vienas mažutis spektaklis, kuriame skaitytojas vėl žvelgia į aktorių ir bando pamatyti kartais daugiau nei jam derėtų…

Patiko (1)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą

You must be logged in to post a comment.